Instagram
[instagram-feed] Follow us on Instagram

Uwaga! Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego, zaplanowane na 11 i 20 marca
decyzją władz Uniwersytetu Gdańskiego zostają odwołane.

PROGRAM


Zapraszamy do odwiedzenia Uniwersytetu Gdańskiego i poznania fascynującego świata nauki
od środka oraz warunków studiowania na poszczególnych wydziałach.

Wydział Biologii

Dzień otwarty20 marca

Weź udział w wykładach o empatii w świecie zwierząt, podstawach śmierci mózgu, bio-psycho-społecznych uwarunkowaniach płci oraz o objawach depresji. Wśród otwartych warsztatów są m.in. badania słuchu, badania neurologiczne, studio tatuażu, warsztaty nt. choroby Alzheimera, dotyczące zmysłów wzroku, słuchu i węchu, równowagi, a nawet elektryczny taniec.

Wydział Chemii

Dzień otwarty10 marca

Weź udział w wykładach: „Antybiotyk – przyjaciel czy wróg?”, „Laboratorium antydopingowe od kulis”, „Znajdę Cię! – chemia w kryminalistyce”, „Mikro i makro plastikowy problem dla środowiska”, „Wirusy – co o nich wiemy i czy słusznie się boimy?” oraz warsztatach dot. związków zapachowych, magicznego świata chemii, miasta, które może być  przyjazne środowisku czy grach molekularnych.

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Dzień otwarty11 marca

Weź udział w wycieczce po nowoczesnym budynku Instytutu Biotechnologii, dowiedz się, jak rozpoznać raka, poznaj tajniki DNA, mikroorganizmów, które nas otaczają oraz możliwości wykorzystania roślin w biotechnologii. Dowiedz się jak wygląda nowotwór w skali mikro oraz jak wyglądają zdrowe tkanki pod mikroskopem i w jaki sposób odróżnić je od patologicznych.

Wydział Ekonomiczny

Dni otwarte10-11 marca

Dzień otwarty na Wydziale Ekonomicznym to przede wszystkim zwiedzanie z przewodnikiem nowoczesnej bazy dydaktycznej. Zobaczcie jak wygląda laboratorium danych finansowych Thomson Reuters, laboratorium tradingowe OSTC, Centrum Komputerowo-Egzaminacyjne ACCA, sale ćwiczeniowe i aule wykładowe. Porozmawiaj też ze studentami o ich doświadczeniach na wydziale.

Wydział Filologiczny

Dni otwarte6,10,11 marca

Sprawdź „co słychać w Szwecji?” podczas jednego ze spotkań ze Skandynawią. Posłuchaj ciekawostek, faktów i mało znanych informacji o Rosji, weź udział w warsztatach z komunikacji perswazyjnej „Moc w języku, język mocy. Jak mówić skutecznie?” i dowiedz się dlaczego warto studiować filologię germańską na UG. Przygotowaliśmy również konkursy, zawody i konsultacje.

Wydział Historyczny

Dzień otwarty10 marca

Posłuchaj wykładów „Szarlatani, balwierze, cyrulicy, czyli o dawnych uzdrowicielach i ich terapiach”, „Nie tylko Pokemony – popkultura Japonii”, „Strzygi, bazyliszki i biesy – demonologia słowiańska a współczesność”, odwiedź stoisko z artefaktami z różnych stron świata, weź udział w grze nt. starożytności i wyrusz w podróż szlakiem generała Hallera.

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Dni otwarte10-11 marca

Poddaj się badaniom w pracowni elektrofizjologii i dowiedzcie się co sygnały fizjologiczne mówią o procesach zachodzących w naszym organizmie. Będzie można także założyć gogle wirtualnej rzeczywistości, ale i „potrenować” umysł biorąc udział w grach logicznych. Nie zabraknie też pokazów zjawisk fizycznych i eksperymentów matematycznych.

Wydział Nauk Społecznych

Dzień otwarty10 marca

Zobacz jak od środka wygląda praca radiowca, odpręż się w sali relaksacji i znajdź odpowiedź na pytanie – czy istnieje recepta na zdrowe i szczęśliwe życie? Wydział przygotował wiele wykładów, m. in.
o polityce równościowej w Unii Europejskiej oraz prawach człowieka w Afryce. Będziesz miał również możliwość zwiedzenia wydziału ze studentami Socjologii.

Wydział Prawa i Administracji

Dzień otwarty10 marca

Weź udział w warsztatach kryminalistycznych oraz naucz się, jak należy zachować się przed Sądem podczas warsztatów savoir vivre w postępowaniu cywilnym. Będziesz również mieć okazję zwiedzić z przewodnikiem Wydział Prawa i Administracji. Po uprzednim zarezerwowaniu terminu będzie też możliwość zwiedzania jedynego w Polsce Muzeum Kryminalistyki.

Wydział Zarządzania

Dzień otwarty - 10.03

Dowiedz się jak dobrze inwestować swój czas i nim zarządzać, poznaj podstawy statystyki oraz obejrzyj najciekawsze zakamarki budynku. Podczas dnia otwartego dowiesz się również wielu szczegółów na temat działalności kół naukowych na wydziale.

Biblioteka Główna

Dzień otwarty11 marca

Odkryj z przewodnikiem zakamarki nowoczesnej Biblioteki Głównej UG! Przenieś się w magiczny świat książek i poznaj miejsce, w którym tysiące studentów spędzają dziesiątki godzin przygotowując się do kolokwiów i egzaminów. Pokoje cichej nauki, zbiory specjalne, a także aula senacka, w której ważą się losy uczelni – to tylko wybrane atrakcje.

Oferta edukacyjna UG

Poznaj zasady rekrutacji

Uniwersytet Gdański oferuje ponad 200 specjalności, prawie 90 kierunków studiów I i II stopnia. Zobacz naszą pełną ofertę edukacyjną i dowiedz się jak zostać studentem wymarzonego przez Ciebie kierunku…